שרוול קיבה

מהו ניתוח שרוול קיבה?

ניתוח שרוול קיבה שבו כורתים כ־90% מהקיבה המקורית באופן שהחלק הנותר הוא מוארך וצר מאוד ונראה כשרוול. נפחו הממוצע של השרוול הוא כ־100 סמ"ק – בעוד שנפח של קיבה רגילה הוא כ־1,000 סמ"ק – וכתוצאה מזה כמות האוכל קטנה באופן משמעותי  שיכול המנותח לאכול בארוחה .

ניתוח השרוול מבוסס על שני מנגנונים : המנגנון הראשון הוא הגבלת כמות האוכל שהקיבה יכולה להכיל, והמנגנון השני הוא ירידה ברצון ובצורך לאכול עקב הפחתה משמעותית בכמות הורמון התיאבון גרלין שמופרש מכיפת הקיבה – החלק העליון של הקיבה שנכרת בשלמותו בניתוח הזה.

 שרוול קיבה מביא להפחתה ממוצעת של כ־75% מעודף המשקל של המטופל. הניתוח נעשה – דרך ארבעה חתכים קטנים בבטן שדרכם מכניסים את כל הציוד הנחוץ לניתוח, כולל מצלמת וידאו שמאפשרת למנתח לראות את שדה הניתוח על כל פרטיו ולעשות את הניתוח ברמת דיוק גבוהה ביותר.

בשנים האחרונות הפך הניתוח לנפוץ מאוד ברחבי העולם, ונחשב לניתוח הטוב ביותר והיעיל ביותר הן להורדת משקל והן לטיפול במחלות רקע.

למי מתאים הניתוח?

ניתוח שרוול מתאים לכל מי שסובלים מהשמנת יתר ומחלות כגון כמו סוכרת, לחץ דם גבוה, דום נשימה בשינה והיפרליפידמיה (יתר שומנים בדם). .

כמו כן  הניתוח יכול להתאים למי שעברו  ניתוח טבעת מ, אך לא הצליחו בעקבותיו לרדת במשקל במידה מספקת.

למי לא מתאים הניתוח?

יש לציין שניתוח לקיצור קיבה  שרוול – כמו שאר הניתוחים לקיצור קיבה – אינו יכול להשיג את מטרתו המלאה אם המנותח אינו משנה בעקבותיו את אורח חייו. אסור להסתמך רק על הניתוח להשגת התוצאה הרצויה, אלא עליולעשות שינויים בהרגלי האכילה והקדשת זמן – לפחות 30 דקות ביום – לפעילות גופנית.

Scroll to top