שאיבת שומן מהסנטר

בגוף שלנו ישנם מקומות בהם מצטבר שומן . לא משנה כמה כושר גופני נעשה או כמה נקפיד על משקל תקין, עדיין  במקומות הללו מצבורי שומן שקרה מאוד להיפטר ממנו . נניתן לראות את זה בעיקר הבטן התחתונה, הירכיים, המותניים וגם בצוואר ובסנטר.   "סנטר כפול", הגורמת למראה של סנטר עבה שמן  ומדולדל. עודפי השומן בצוואר מצטברים באזור הסנטר כך שהמראה הסופי הוא של מעין שני סנטרים האחד על גבי השני. זה קורה לנשים וגברים כאחד. התופעה עשויה לנבוע מעודף משקל או מנטייה גנטית.

 

שאיבת שומן מהסנטר מהו?

 

ניתוח סנטר כפול הינו הליך כירורגי הנמשך בין חצי שעה לשעה ומתבצע בהרדמה מלאה ,או מקומית לפי העדפות המטופל או המנתח. על מנת שרקמת השומן תישאב בקלות יותר צריך  לבצע תחילה המסת שומן מהסנטר ומיצוק של העור במקום. לאחר שלב זה, יזריק הרופא לאזור השאיבה תמיסת אלחוש ומכווצי כלי דם, יבצע מספר חתכים ומתוכם, את השאיבה. כמות השומן הנשאבת  זו לא ממש גדולה באיזור הסנטר  ועל כן אין מדובר בהליך ממושך. זמן קצר לאחר מכן יישלח המטופל לחדר ההתאוששות. ההחלמה מהניתוח אינה ארוכה וצפויה לארוך כשבוע בו יסבול המטופל מכאבים קלים , נפיחות. לאחר השבוע הראשון תחול הקלה משמעותית בתסמינים. חשוב מאוד להשתמש בחבישת הלחץ, עליה ימליץ הרופא, בשבועות שלאחר הניתוח על מנת למנוע תופעות שאינן רצויות כגון בצקות, דימומים ועיוות הסנטר והצוואר.

יש לקבוע את האסטרטגיה הנכונה לשאיבה, מיקום נכון של החתכים, שאיבה נכונה ושימוש באמצעים הטכנולוגיים הכי מתקדמים שיש – לכל אלה משמעות עצומה בהצלחת ניתוח שאיבת שומן מהסנטר, התאוששות מהירה ממנו ובמינימום צלקות.