שאיבות שומן

שאיבות שומן

מתי כדאי לעשות את השאיבת שומן?
מומלץ לעשות את הניתוח כל עוד העור שלנו גמיש ואלסטי, שכן לאחר שהוא מאבד את הגמישות שלו, עלולה שאיבת השומן להותיר אותו רפוי ומדולדל.  רוב בני האדם שומר העור על גמישותו עד גיל 40, ורק לאחר מכן הוא מאבד את התכונה הזאת.
מה קורה אחרי גיל 40?
גיל הוא לא מחסום לטיפול זה. ישנם אנשים רבים שהעור שלהם שומר על הגמישות שלו גם לאחר מכן וגם אם העור כבר לא גמיש כמו פעם, עדיין ניתן לעבור ניתוח לשאיבת שומן, אלא שאז יש גם לסלק את עודפי העור הרפויים שנותרו. זהו הליך פשוט למדי וללא סיבוכים.
מי לא מתאים לעבור את הניתוח?
שאיבת שומן לא מתאימה רפואית לאנשים שסובלים מעודף משקל רב מאוד. בשל כך ששאיבה של כמות גדולה של שומן בבת אחת מגדילה את הסיכון לסיבוכים. אחד הפתרונות לאנשים כאלה הוא ניתוח מיני מעקף /שרוול/קיצור קיבה וכו…
למה דווקא אצלנו?
אצלנו יש צוות רחב של רופאים ומנתחים פלסטיים מהמובילים בטורקיה בעלי שם עולמי וניסיון של כ18 שנה. רק רופא אסתטי או כירורג מומחה בפלסטיקה ואסתטיקה, מיומן ובעל ניסיון עשיר, יכול לעשות את הפעולה בצורה מושלמת ומדוייקת על לתוצאה הרצויה לך.
כיצד מתבצע הניתוח?
 המנתח מתחיל בשרטוט על שטח הגוף שממנו הוא ישאב את השומן. בזמן השרטוט המנותח עומד, שכן בעת שכיבה "נשפך" השומן לצדדים, והדבר עלול לגרום לרישום שגוי של גבולות הניתוח.
לאחר מכן עוברים למצב של שכיבה  על הגב, ולאחר שמרדימים את המטופל שואבים את השומן, מחדירים צינוריות מתכת דקות לתוך חתכים זעירים שנעשו בעור, ודרכם שואבים את השומן לתוך כלי איסוף שקוף . כל למנתח  יכול לראות כל הזמן כמה שומן נשאב.
זה אולי לא ניתוח מסובך יחסית, אך הוא כרוך בעבודה פיזית קשה של המנתח, שכן הוא צריך לעסות כל הזמן את האזור שממנו נשאב השומן כדי להאיץ את הפירוק של רקמת השומן ואת השאיבה שלה החוצה. לעיתים יכול המנתח להקל על עצמו במעט את המלאכה באמצעות החדרת מים פיזיולוגיים למקום השאיבה. המים עוזרים לפרק את השומן, אבל זה לא בא בלי מחיר: בשיטה הזאת השאיבה מתארכת ונמשכת בין 4 ל־5 שעות.
בעבר היה נהוג לעשות שימוש גם בהליך שבו ממיסים את השומן בגלי אולטרסאונד ורק לאחר מכן שואבים אותו, אך כיום כמעט שלא משתמשים בשיטה הזאת. הסיבה לכך היא שיש רופאים שסבורים שכך לא כל תוצרי השומן המומס נשאבים החוצה, והמרכיבים שנשארים בגוף כוללים גם רדיקלים חופשיים, ואלה עלולים, לא עלינו, לגרום למחלות רבות, ובהן סרטן במשך השנים.
כמות השומן המרבית שאותה שואבים במהלך הניתוח היא כ־2 עד 3 קילוגרם. אם רוצים לשאוב כמות שומן גדולה יותר, עושים את זה בדרך כלל בשניים או בשלושה שלבים, ובין ניתוח לניתוח צריכים להפריד כמה חודשים.
Scroll to top